Merbau

 

Merbau (plienmedis) mediena pasižymi ypatingu atsparumu trinčiai. Mediena turi rudai oranžinį, rudą ar tamsų raudonai rudą atspalvį, charakteringas geltonas gysleles. Šiuo metu tai vienintelė iš siūlomų terasinių lentų rūšių, turinti išfrezavimus šonuose paslėptam tvirtinimui.

 

Prekinis pavadinimas

Kilmės šalis

Lyginamasis svoris

Atsparumo klasė

Тvirtumas pagal Brinelį

Merbau

Pietryčių Azija, Australija

840 kg/m3

1-2

4,7

 
 

Merbau mediena yra ypatinga tuo, kad kai kurios rievės yra prisipildžiusios geltonos spalvos žvilgančių dulkelių, kurios po dažų arba lako danga primena meistriškai atliktas auksines smulkių juostelių formos inkrustacijas. Taigi galima teigti, kad pati gamta apdovanojo Merbau medieną subtiliomis aukso puošmenomis.

Dėl ypatingų Merbau spalvų ir savybių ji itin tinka prabangiam parketui ir kitokioms grindų dangoms, skirtoms viešosios paskirties objektų ir individualių namų reprezentacinėms patalpoms, gaminti. Sodri ruda medienos spalva, pašviesinta auksiniais dryželiais, pabrėžia patalpos svarbą ir puikiai dera su moderniu interjeru. Be to, ant tamsios dangos nematyti įbrėžimų ir dėmių, todėl ji ilgai išlieka patraukli. Merbau mediena yra itin stabili ir kieta, todėl jai būdingas didelis atsparumas trinčiai ir įspaudoms.

Be kitų savybių, Merbau medienai būdingas didelis atsparumas grybelių ir vabzdžių poveikiui, todėl ją galima naudoti sudėtingomis sąlygomis, pvz.: geležinkelio pabėgiams ir vagonams gaminti, hidrotechnikos objektams (bangolaužių poliams) arba chemijos pramonėje (cheminių medžiagų pakuotėms).

 

Merbau auga Pietų, Pietryčių ir Vakarų Azijoje bei Australijoje.

 

Techniniai duomenys:

 

 Ką tik nukirstos medienos tankis, kg/m3

1100–1300 

 Vidutinis tankis esant 12 proc. drėgmei, kg/m3

830 

 Išilginis susitraukimas, T proc.

5,0 

 Skersinis susitraukimas, R proc.

3,0 

 Atsparumas gniuždymui, MPa

70 

 Statinis išlinkis, MPa

130 

 Merbau (plienmedis)