Medinė terasa

                                                                                                                                                                                                                                       Vartotojo vadovas

Sandėliavimas

Terasines  grindlentes sandėliuokite neišėmę iš pakuotės, geriausia vėdinamoje patalpoje su stogu. Venkite tiesioginių saulės spindulių. Lentas išpakuokite tik prieš pat klojimo darbų pradžią. Išpakuotos lentos neturėtų gulėti tiesioginių saulės spindulių zonoje, kol nebus pritvirtintos prie gulekšnių. Jei klojimas užsitesia ilgesnį laiką nei viena diena, tarp darbų eigos lentos turi būti sveržiamos į pakuote.

Lentų apdorojimas prieš naudojimą

Iš terasinėms lentoms naudojamos medienos,  lietaus vanduo, išplauna medžiagas (tanino rūgštys), kurios gali nudažyti su terasa besiliečiančias konstrukcijas. Todėl, prieš naudodami, lentas kruopščiai nuplaukite vandeniu,  tuo pačiu pašalinsite ir sandėliavimo žymes bei kondensato dėmes.

Įrankiai

Gręžtuvas, atsuktuvas, šlifavimo staklės, medienos pjovimo įrankis, suveržimo sraigtai, kampainis, kreidinė virvelė.

Paviršiaus paruošimas

Įsitikinkite, kad paviršius yra stabilus, kietas ir lygus. Apie 1 cm per ilginį metrą nuolydis užtikrins tinkamą vandens nutekėjimą.

Montavimo metu svarbu užtikrinti lentų ventiliaciją bei vandenio nubėgimą, jei tai padaryti neįmanoma, tarp lentų palikti didesnius tarpus nei numatyti .

   

  

Siekiant išvengti piktžolių augimo, patartina uždengti žemės paviršių apsaugine plėvele.

Kai kurioje kietojoje atogrąžų medienoje yra tam tikrų medžiagų (tanino rūgščių), kurios padidina lentų atsparumą, tačiau lyjant gali būti išplautos kaip rudos spalvos skystis. Todėl venkite tiesioginio sąlyčio su tinkuotomis ir (arba) kitomis sienomis ir grindimis. Apsaugai rekomenduojame naudoti foliją.

Montavimas ant betoninių arba plytelėmis išklotų grindų

 Yra nustatyta, kad terasa, paklota ant betoninio ar ant betoninėmis plytelėmis iškloto pagrindo, nuo tiesioginių saulės spindulių gali įkaisti iki 70 laipsnių karščio, ko pasekoje mediena gali perdžiūti ir negryžtamai deformuotis. Todėl terasą rekomenduojame montuoti ant gruntinio paviršiaus. Jei terasa sumontuota ant betoninio pagrindo ir gauna tiesioginių saulės spindulių, vasaros metu rekomenduojame retkarčiais palaistyti vandeniu. Gulekšniai turi būti pritvirtinti prie atramų siekiant užtikrinti saugų pagrindą. Rekomenduojame dėti gulekšnius taip, kad jie būtų lygiagretūs su lietaus vandens nutekėjimo kryptimi.

Montavimas ant žemės paviršiaus

Kai būtina, įrenkite smėlio arba žvyro sluoksnį. Paklokite betonines plyteles tokiu  atstumu viena nuo kitos, kad būtų užtikrinta pakankama atrama ir gulekšnių įtvirtinimas.  Patikrinkite aukštį ir nuolydžio laipsnį, padenkite paviršių apsaugine plėvele ir pritvirtinkite gulekšnius prie betoninių plytelių.

Atskirai montuojama terasa

Pasitarkite su savo architektu (konsultantu), jis suteiks Jums reikiamos informacijos.

Atramų konstrukcija

Kad užtikrintumėte saugų pagrindą, gulekšniai turi būti pritvirtinti prie antžeminių konstrukcijų. Gulekšniai turi būti pagaminti  iš tos pačios medienos rūšies kaip ir išorėje naudojamos lentos. Tik tada bus užtikrintas terasos stabilumas ir ilgas tarnavimo laikas.

Dėmesio: Gulekšniai turi būti bent dvigubai storesni negu pačios lentos (pvz., 25 x 145 mm lentoms naudokite bent 70 mm x 42 mm gulekšnius). Pakaktų 42 mm pločio, bet vietose, kuriose susijungia dviejų lentų galai, reikės 70 mm pločio. Gulekšniai turi būti klojami ne rečiau kaip kas 0,4 -  0,45 metro. (žr.shemą).

 

Kiek m2 užsisakyti

  • Jeigu montuojate atsitiktine tvarka, užsisakykite apie 5–10 proc. daugiau lentų negu reikia visam plotui padengti.
  • Jeigu montuojate 45 laipsnių kampu su kampais arba taisyklingais sujungimais, užsisakykite apie 15–20 proc. daugiau lentų negu reikia visam plotui padengti.

 

Montavimas matomais medsraigčiais

Tarpai tarp lentų

Keičiantis oro temperatūrai ir drėgmei, lentos trauksis ir plėsis. Prieš pradedant darbą rekomenduojame patikrinti lentų drėgnį. Lentos turi būti klojamos atsižvelgiant į toliau pateiktus reikalavimus.

Tarpas tarp kiekvienos lentos turi būti nuo 5 iki 10 mm., jis skaičiuojams 6% lentos pločio.Toks atstumas leidžia medienai kvėpuoti (išsiplėsti ir susitraukti), atsižvelgiant į oro sąlygas ir nekenkiant paklotai dangai. Jeigu danga liečia sieną arba kitą fiksuotą elementą, turite palikti bent 10 mm atstumą tarp lentų ir sienos ir (arba) kito fiksuoto elemento.

Gręžimas

Kad visos linijos būtų tiesios, naudokite kreidinę virvelę. Iš anksto išgręžkite skyles medsraigčiams (pvz., jei medsraigčiai yra 5 mm, skyles išgręžkite naudodami 4 mm grąžtą). Kad būtų išvengta išlinkių, atstumas tarp medsraigčioskylės ir lentos galo turi būti 5–7 cm (ne mažiau kaip 2 cm).

Lentų galų sujungimas

Lentų sujungimas atliekamas tik ant gulekšnio ir kiekvienos lentos galas turi būti prisuktas prie gulekšnio sijos bent 2 medsraigčiais, kad būtų apribotas medienos judėjimas. Tarp lentos galų turi būti paliktas ne mažiau kaip 5 mm tarpas.

 

Medsraigčiai

 Rekomenduojame naudoti specialius  kompanijos iFix arba L Go Fix medvarščius.

  Naudokite tik nerūdijančio plieno A2 medsraigčius, jei lentos bus montuojamos prie jūros vandens, naudokite A4 nerūdijančio plieno medvarščius  jeigu norite nepriekaištingo ir ilgaamžio rezultato. Lentos turi būti prisuktos prie kiekvieno gulekšnio esančio po lenta nemažiau kaip dviem medvaržčiais, kurių ilgis yra bent dvigubai didesnis už lentos storį. Medsraigčius į medį įsukite tinkamu greičiu. Medsraigčių galvutės turi susilyginti su lentos paviršiumi ir nebūti išlindusios.

 

 

 

Montavimas su Dila 2 plokštelėmis(smulkesnė instrukcija  įdėta pakuotėje) arba internetiniame puslapyje.

 

 

 

Montavimas su BFix one

 

 

 

 

 

 

Norint išvengti nors ir retai pasitaikančių atplaišų, rekomenduojama baigtos montuoti dangos paviršių apipilti vandeniu (arba palaukti, kol nulis pirmas lietus) ir, leidus nudžiūti, nušveisti jį švitriniu popieriumi. Tai padės pašalinti galimas atplaišas.

Dėl natūralios oksidacijos, kurią sukelia ultravioletiniai spinduliai, medinis paviršius papilkėja .

 Dangos priežiūrai patariame naudoti aliejų skirtą kietmedžių apdirbimui.

Gamintojas nepriima pretenzijų del atsiradusių defektų, saugojimo ar eksplotacijos eigoje, jei vartotojas nesilaikė aukščiau išvardintų  vartotojo vadovo nurodymų ir taisyklių.

 Mes neprisiimame atsakomybės už nelaimingus atsitikimus paslydus ant šios dangos.

 

 

Džiaukitės puikia danga daugelį metų !